МЗС Нідерландів назвало заяви РФ про походження “Новічка” з країн НАТО дезінформацією

15 Квітня 2018, 13:36

Міністр закордонних справ Нідерландів Стефан Блок заявив, що дані Росії про виготовлення "Новічка" на Заході є відволіканням. Про це повідомляє De Telegraaf.

 

За його словами, з Росії постійно надходить потік дезінформації і їхні заяви щодо виготовлення "Новічка" є нічим іншим як відволіканням

 

Варто зазначити, що раніше експерти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердили висновки Британії про речовину, якою було отруєно екс-агента Сєргєя Скріпаля.

 

Нагадаємо, глава МЗС Російської Федерації Сєргєй Лавров заявив, що при отруєнні Сєргєя і Юлії Скріпалєй було використано речовину BZ, яка стояла на озброєнні США і Великобританії. 

 

За його словами, Москва звернулась до ОЗХЗ з питанням, "чому інформація, яка відобразила висновки фахівців з лабораторії міста Шпіц, взагалі була опущена в підсумковому документі".

 

Як повідомлялося, 12 квітня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) оприлюднила результати розслідування у справі про отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері.  Зокрема, фахівці ОЗХЗ заявили, що екс-полковник ГРУ був отруєний нервово-паралітичною речовиною. Зазначається, що  організація "підтверджує висновки британського розслідування, що стосуються речовини, застосованої в Солсбері".

 

5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде пібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.