Міністр нагадав, що Україні європейські партнери пропонують шлях модернізації, реформування та створення конкурентноздатних галузей економіки.
«ЄС, як і раніше, готовий обговорювати з Україною весь пакет. Мета одна – допомогти подолати економічну й політичну кризу. Але чи простягне українська влада руку назустріч, рішення – за Києвом», – заявив Лінкявічус.
За його словами, найкращі фахівці країн Євросоюзу зробили велику роботу, розробивши для України план дій, завдяки яким країна «має величезний шанс швидко піднятися на ноги».
«Не всі реформи болючі, але є такі, що потребують непопулярних засобів. Утім, всі вони спрямовані на користь українських громадян. Але вибір Віктора Януковича був іншим. Президент обрав мало кому в ЄС зрозумілий шлях міцного зближення з Росією заради отримання швидких, але непродуктивних і занадто дорогих кредитів. Життя за кредити – це не розв’язання проблеми, це лише відтермінування головного болю зі ще більш важкими загостреннями і новою ще глибшою кризою вже через декілька місяців», – наголосив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.
Нагадаємо, 17 грудня в Москві російський Газпром і Нафтогаз України підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів.
Експерти відзначають, що надана Газпромом знижка на газ, при всій вигідності для України, грає на руку і Росії, оскільки дозволить збільшити обсяг продажів палива.
На думку Володимира Горбача, політичного експерта Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, російський кредит не оздоровить економіку, а чекатиме запущеного дефолту.