Головне слідче управління МВС України зібрало достатньо доказів і вимагає арешту Олександра Кацуби, сина народного депутата Володимира Кацуби. Відповідне клопотання правоохоронці подали в Печерський районний суд.
Слідчі зібрали докази, які свідчать, що Олександр Кацуба зловживав службовим становищем в період його роботи на посту заступника голови правління НАК "Нафтогаз України".
Фото dt.ua
"Встановлено, що Кацуба О.В. за попередньою змовою з Кацубою С.В. (його брат Сергій Кацуба – ред.)… у період з жовтня 2012 по лютий 2014 року, зловживаючи службовим становищем … розтратили кошти НАК "Нафтогаз України" в особливо великих розмірах ", – йдеться в документі.
Слідство стверджує, що Кацуба оплатив компанії "Універсальне комерційне товариство" за виконання робіт за сейсмологічної розвідці близько 285 млн грн. Екс-чиновник підписав акти виконаних робіт, знаючи, що вони містять завідомо неправдиві відомості, а сама фірма має ознаки фіктивності.
Чиновника також звинувачують у махінаціях з 3,4 млрд кубометрів газу, що належать НАК "Нафтогазу України", вартістю 12 млрд грн.
"Кацуба А.В. обґрунтовано підозрюється у скоєнні особливо тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років ", – йдеться у клопотанні.
Кримінальну справу, в рамках якої правоохоронці мають намір затримати Олександра Кацубу, було відкрито навесні 2014 року.
Нагадаємо, Олександр і Сергій Кацуба є синами народного депутата від групи "Партія "Відродження" Володимира Кацуби. Сергій Кацуба з липня 2012 по грудень 2012 року обіймав посаду заступника голови правління НАК "Нафтогаз України". Після обрання Сергія Кацуби депутатом Верховної Ради VII скликання від Партії регіонів, пост заступника голови правління в НАК "Нафтогаз" "відійшов" його молодшому братові Олександру Кацубі. Наразі Олександр Кацуба є депутатом Харківської міськради.
Раніше братів звинувачували у махінаціях при закупівлі бензину для НАК "Нафтогаз України" на суму 400 млн грн.
Сім'ю Кацуба також пов'язують з купівлею в 2011-2012 роках для "Чорноморнафтогазу" за завищеною ціною бурових установок, що отримали назву "вишок Бойка".