НОВИНИ

За купівлю "вишок Бойка" досі нікого не підозрюють

Наразі одна вишка перебуває на території Одеського родовища Чорного моря.

Слідчі органи досі нікому не висунули підозру у справі про закупівлю бурових нафтових вишок для компанії "Чорноморнафтогаз" колишнім керівництвом енергетичної галузі України. Про це йдеться у відповіді Генерокуратури на запит депутата від Блоку Петра Порошенка Світлани Заліщук.

"Повідомлення про підозру у вчиненні злочину на цей час нікому не вручалося. Арешт на майно не накладався", – сказано у документі.

У відомстві також додали, що наразі вишка (не уточнено, яка саме з двох) перебуває на території Одеського родовища Чорного моря.

Згідно з відповіддю, органи досудового слідства направили "запити про надання міжнародної правової допомоги до компетентних органів інших держав, в яких також поставлені питання щодо діяльності британської компанії Highway Investment Processing LLP, її власників та бенефіціарів".

Саме компанія Highway Investment Processing LLP продала вишки "Чорноморнафтогазу".

"Через рік після зміни влади органи виявилася неспроможними висунути підозри ні Бойку (міністр), ні Бакуліну (глава Нафтогазу), ні Кацубі (заступник глави Нафтогазу, що проводив оборудку з вишками", – обурилася депутат.

Як відомо, 2011 року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною$400 млн кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.

Видання "Форбс" опублікувало дослідження, в якому вказали, що насправді варто говорити не "вежі Бойка" – а "вежі Кацуби". Нібито автор схеми наживи на закупівлі бурової платформи – екс-заступник голови НАК "Нафтогаз України" Сергій Кацуба, а його молодший 26-річний брат Олександр отримав у спадок його посаду в НАКу.

"Форбс" пише, що Сергій Кацуба курував питання в "Нафтогазі" – а Олександр Кацуба, будучи замголовою "Чорноморнафтогазу", їздив домовлятися про все у Сінгапур та Латвію.

У травні 2012 року "Чорноморнафтогаз" таємно підписав додаткову угоду із фірмою Highway Investments Limited через 6 місяців після проведення тендеру, аби легалізувати переплату за бурову установку.

Правоохоронні органи Латвії арештувала рахунки компанії Highway Investments Processing та порушили кримінальну справу за фактом відмивання грошей. Латвійські правоохоронці вже передали українській прокуратурі прохання про допит причетних осіб з української сторони. Імена осіб, причетних до цієї справи, і їхній статус латвійські правоохоронці наразі не розголошують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.