Станом ранок 22 лютого 2020 року у світі зареєстрували 77 661 випадок захворювання коронавірусом COVID-19, вже 20925 (26,9%) осіб одужали, а 2360 (3,0%) — летальні. Про це 22 лютого повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
У повідомленні зазначають, що 82,0% усіх випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, зафіксовано в одній провінції Китаю – Хубей. За межами Китаю зафіксували 1267 випадків у 27 країнах світу. У країнах Європи — 64 випадки (Німеччина – 16, Франція – 12, Великобританія – 9, Італія – 20, Росія – 2, Іспанія – 2, Фінляндія, Швеція та Бельгія по одному випадку).
У МОЗ наголошують, що в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом не зафіксовано.
Нагадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.
21 лютого у Китаї заявили, що почнуть випробування вакцини проти коронавірусу на людях через декілька місяців. Деякі вакцини вже тестують на тваринах.