Країни Євросоюзу підтвердять свою позицію невизнання анексії Криму Росією та підтримку повного виконання Мінських угод, заявила у понеділок, шостого лютого, Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини у Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.
За її словами, засідання розпочнеться з обговорення ситуації в Україні, що значно погіршилася за останні дні.
"Я говорила про це з міністром Лавровим (міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров), і вчора у мене була можливість зустрітися з віце-прем’єром України (Іванною Климпуш-Цинцадзе). Ми будемо говорити, насамперед, про ескалацію насильства на сході, про продовження нашої політики невизнання анексії Криму та нашу підтримку виконанню Мінських домовленостей, "нормандського формату", праці ОБСЄ і реформи країни, тому що ми хочемо інвестувати в соціальний та економічний розвиток, що є дуже важливою частиною нашої роботи", – сказала Могеріні.
Відповідаючи на запитання щодо позиції нової американської адміністрації з цих питань, Могеріні зазначила, що вона не може сказати, якою вона є, але "може сказати, якою є позиція ЄС".
- Читайте також: Моґеріні відреагувала на заяву Трампа щодо розпаду ЄС
"Позиція ЄС щодо анексії Криму, полягає в тому, що ми й далі будемо невизнавати анексію Криму та наполягатимемо на потребі повного виконання Мінських домовленостей. ЄС підтвердить ці позиції, і ми працюватимемо з усіма партнерами, щоб знайти шлях вирішення конфлікту", – наголосила Могеріні.
Окрім того, вона також висловила впевненість, що Грузія і Україна невдовзі отримають безвізовий режим, але це питання не стоїть на порядку денному засідання Ради ЄС.
Нагадаємо, раніше співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи в справах України Хорді Шукла (Іспанія) та Аксель Фішер (Німеччина) закликали бойовиків негайно припинити наступ на Авдіївку.
Крім того, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав сторони Мінських угод виконувати свої зобов'язання, а також до негайного припинення вогню на Донбасі і відведення озброєнь, заборонених мінськими угодами.
Як повідомлялося, на сьогоднішньому засіданні Рада Європейського союзу на рівні глав МЗС у Брюсселі планує дати оцінку прогресу в здійсненні програми реформ в Україні за минулий рік.
Нагадаємо, Європейська служба зовнішньої політики та безпеки і Європейська Комісія оприлюднили спільну доповідь, у якій аналізується стан виконання Україною порядку денного асоціації з 1 січня 2015 року. У документі наголошується, що Україна успішно виконала всі умови для "безвізу".