НОВИНИ

Моґеріні відреагувала на заяву Трампа щодо розпаду ЄС

Верховний представник ЄС запевнила, що "ЄС згуртується".

Європейський союз зможе зберегти єдність і продовжить своє існування. Про це заявила Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріка Моґеріні.

"Я думаю, що ЄС згуртується, і ми будемо разом. Я в цьому впевнена на 100%", - сказала вона на прес-конференції в Брюсселі, відповідаючи на прохання прокоментувати слова обраного президента США Дональда Трампа, який припустив, що ЄС чекає розпад.

"Я з повагою ставлюся до думки обраного президента, але вважаю, що з ЄС буде все гаразд", - додала Моґеріні.

Відповідаючи на питання журналіста про відносини ЄС з Трампом, вона підкреслила, що на проведеному в понеділок засіданні Ради ЄС на рівні глав МЗС дана тема не була винесена на порядок денний.

У зв'язку з проголошеною обраним президентом США ідеєю перенесення американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму Моґеріні закликала нову адміністрацію утримуватися від односторонніх дій із важливих міжнародних питань.

"Європейський союз продовжить поважати міжнародний консенсус, який закріплений в резолюції РБ ООН 478. Ми не будемо переносити наше представництво (в Єрусалим – ред.), це точно", - сказала Моґеріні.

"Нова адміністрація США скоро приступить до обов'язків, але для нас всіх важливо утримуватися від односторонніх дій, особливо від таких, які можуть мати серйозні наслідки для дуже значної частини громадської думки в світі", - зазначила Моґеріні.

Вона додала, що сьогодні важко передбачити наслідки рішень, які ще не прийняті, але не приховує своєї стурбованості можливістю такого кроку, оскільки громадськість на значній частині планети, наприклад, в Африці та арабських країнах, справедливо стурбована цим і може проявити реакцію на подібне рішення, що не поважає позицію міжнародної спільноти, виражену в резолюції РБ ООН.

Нагадаємо, раніше посол США при ЄС Ентоні Гарднер, повідомив, що Трамп  підтримує можливий розпад Європейського союзу, який може відбутися після виходу Британії з ЄС.

Окрім того, Трамп назвав НАТО застарілою організацією, на що вже отримав коментар від голови МЗС Німеччини Штайнмаєра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.