Міжнародний експерт: Захист та розвиток державної мови посилює соціальну мобільність

19 Серпня 2012, 16:59

Таким чином експерт відповіла на  питання Тиждень.ua,  чи правомірно сказати, що закон Ківалова-Колесниченка не дотримується положення Європейської Хартії на захист регіональних мов та мов меншин, записане в преамбулі як  “захист та розвиток регіональних мов та мов меншин не мусить здійснюватися на шкоду державній мові та не позбавляє громадян обов’язку знати державну мову”.

"Закон Ківалова-Колесніченка передбачає право різних національних меншин спілкуватися з державними установами їхньою рідною мовою. Разом з тим, коли болгари в Ізмаїлі, кількість яких становить там понад 10% попросили, щоб болгарській мові надали статус регіональної, їм було відмовлено. Думаю така сама доля спіткає поляків у Львові, татар у Криму, греків на Одещині тощо. І тоді вже жодна риторика представників Партії регіонів не допоможе їм приховати той факт, що закон Ківалова-Колесніченка писався лише для однієї мови – російської", – додала Сеник.

 Читайте більше: Міжнародний експерт: “Закон про мови реально оскаржити аж до Європейського Суду з прав людини”

Нагадаємо, 18 серпня в Ізмаїлі міськрада відмовилася розглядати питання про надання болгарській мові регіонального статусу на рівні з російською.

Раніше заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що регіонали не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської.

Наразі  з набранням чинності закону "Про засади державної мовної політики" місцеві влади семи регіонів Україниухвалили рішення, згідно з яким російська мова отримала статус регіональної.