НОВИНИ

Регіонал пояснив, що регіональною буде лише російська, бо інші мови влада не розуміє

Регіонали не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської. Про це заявив заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

Він вважає, що лише українська та російська мови наразі потребують особливого статусу на території України.

«46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав Чечетов.

Водночас, за словами депутата, закон «Про засади мовної державної політики», авторства регіоналів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова відповідає усім вимогам Європейської хартії із захисту регіональних та міноритарних мов.

Як повідомлялось, 16 серпня Севастопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила рішення про надання російській мові в місті статусу регіональної. Згодом такеж рішення ухвалила Запорізька обласна рада.

14 серпня Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

13 серпня Одеська міська, а 15 серпня Одеська обласна ради надали російській мові статус регіональної.

Нагадаємо, 15 серпня Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів до 10 жовтня підготувати й внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації в регіоні закону «Про засади державної мовної політики».

Президент Віктор Янукович 8 серпня підписав прийнятий Верховною Радою закон, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Читайте також «Поєхалі»: мовний закон утворює бюджетну «діру» у 17 млрд грн і не захищає мови нацменшин