НОВИНИ

На Одещині влада відмовляється робити регіональною болгарську мову

В Ізмаїлі міськрада відмовилася розглядати питання про надання болгарській мові регіонального статусу на рівні з російською.

У місті Ізмаїл Одеської області депутати на позачерговій сесії міськради закріпили за російською мовою регіональний статус. Водночас, міськрада відмовилася розглядати ініціативу болгарських громадських організацій щодо надання регіонального статусу болгарській мові.

Під час мітингу на підтримку закону про мови мер міста Андрій Абрамченко заявив, що російська мова була і залишається мовою міжнаціонального спілкування в місті, де проживають представники 80 національностей.

За новим законом болгари можуть розраховувати на регіональний статус для своєї мови на території району, міста, села, селища, якщо нею, згідно з даними останньому перепису, розмовляють 10% населення.

В Ізмаїлі, за даними всеукраїнського перепису, переважає російське населення - 43,7%. За ним ідуть українці-38%, болгари-10% і молдовани-4,3%. Групи представників інших національностей нечисленні.

Зараз болгари готують скарги, зокрема на ім’я президента країни.

Як повідомлялось, раніше «регіонали» визнали, що не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської.

За словами заступника голови фракції Партії регіонів Михайла Чечетова в Україні 46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. «Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав Чечетов.

А голова Донецької облради Андрій Федорук пояснив, що у влади є гроші лише на один регіональний "язик". За його словами, якщо місцеві громади приймуть рішення визнати регіональною якусь іншу мову крім російської, наприклад, грецьку, то на реалізацію цього рішення їм доведеться шукати кошти самостійно.

Нагадаємо, з набранням чинності закону "Про засади державної мовної політики" місцева влада семи регіонів ухвалила рішення, згідно з яким російська мова отримала статус регіональної.

Читайте також: "Поєхалі": мовний закон утворює бюджетну «діру» у 17 млрд грн і не захищає мови нацменшин"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.