Таким чином експерт відповіла на питання Тиждень.ua, чи правомірно сказати, що закон Ківалова-Колесниченка не дотримується положення Європейської Хартії на захист регіональних мов та мов меншин, записане в преамбулі як “захист та розвиток регіональних мов та мов меншин не мусить здійснюватися на шкоду державній мові та не позбавляє громадян обов’язку знати державну мову”.
"Закон Ківалова-Колесніченка передбачає право різних національних меншин спілкуватися з державними установами їхньою рідною мовою. Разом з тим, коли болгари в Ізмаїлі, кількість яких становить там понад 10% попросили, щоб болгарській мові надали статус регіональної, їм було відмовлено. Думаю така сама доля спіткає поляків у Львові, татар у Криму, греків на Одещині тощо. І тоді вже жодна риторика представників Партії регіонів не допоможе їм приховати той факт, що закон Ківалова-Колесніченка писався лише для однієї мови – російської", – додала Сеник.
Читайте більше: Міжнародний експерт: “Закон про мови реально оскаржити аж до Європейського Суду з прав людини”
Нагадаємо, 18 серпня в Ізмаїлі міськрада відмовилася розглядати питання про надання болгарській мові регіонального статусу на рівні з російською.
Раніше заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що регіонали не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської.
Наразі з набранням чинності закону "Про засади державної мовної політики" місцеві влади семи регіонів Україниухвалили рішення, згідно з яким російська мова отримала статус регіональної.