Міста без голови: найдовше без мера живуть Чернівці

19 Вересня 2013, 11:40

Чернівці

31 березня 2011 року міськрада Чернівців достроково припинила повноваження міського голови Миколи Федорука, який обіймав цю посаду з 1994 року за результатами п’яти мерських виборів поспіль.

Депутати обґрунтували своє рішення "бездіяльністю мера, систематичними порушеннями Конституції та законів України, зловживаннями і стимулюванням корупційних схем". Втім, ці закиди не знайшли підтвердження у вигляді офіційних звинувачень правоохоронними органами.

20 квітня Федорук подав позов до суду і оскаржив це рішення та вимагав виплати зарплати у зв’язку з неможливістю працевлаштуватися після відсторонення з посади. Суд частково задовольнив позов екс-мера і зобов'язав міськраду виплатити йому 73 тис. грн. 

Наразі обов'язки мера виконує секретар міськради Віталій Михайлішин. 

Київ

Леонід Черновецький написав заяву про відставку з посади мера столиці 1 червня 2012 року. З того часу обов'язки мера виконує секретар міськради Галина Герега.

Наразі вибори мера столиці, а також депутатів Київради – не призначені. 29 травня Конституційний Суд постановив, що вони повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 року. Ініціатором звернення до КС  виступила Партія регіонів, яка відмовлялася голосувати у Верховній Раді за призначення виборів у столиці до висновків суду.

Опозиція вважає діяльність столичної міськради та її секретаря незаконною від 2 червня та наполягає на проведенні позачергових виборів. Наразі остаточних домовленостей між парламентською більшістю та опозицією з цього питання не досягнуто.

Херсон

30 листопада минулого року депутати Херсонської міськради прийняли відставку міського голови Володимира Сальдо, який обранний народним депутатом Верховної Ради і увійшов до складу парламентської фракції Партії регіонів. 

Обов'язки мера Херсона виконує секретар міськради Зоя Бережна.

Миколаїв

Обов'язки мера міста наразі виконує секретар міськради Володимир Корнюгін, у зв'язку зі смертю Володимира Чайки 2 березня цього року.

Чайка вперше обраний на цю посаду у 2000 році та двічі (у 2002 і 2006 роках) – переобирався.

Черкаси

Міськрада Черкас відправила Сергія Одарича у відставку 24 квітня цього року. Того ж дня секретар міськради Віктор Горкун (фракція Партія регіонів) підписав рішення про відставку міського голови. Згодом на сесії обрали нового секретаря міськради – депутата від КПУ Віктора Білоусова. Він автоматично став виконуючим обов’язки мера.

Одарич оскаржив рішення про відставку в Соснівському райсуді міста, однак той залишив його чинним. Апеляційну скаргу Одарича суд відхилив.

Згодом у прокуратурі повідомили, що колишній мер Черкас підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень у грубому порушенні законодавства про працю, зловживанні службовим становищем, невиконанні судового рішення, внаслідок чого міському бюджету завдано збитків на загальну суму майже 900 тис. грн. 

А 9 вересня Соснівський райсуд Черкас вирішив стягнути з Одарича 200 тисяч гривень за незаконне звільнення працівника.

Зауважимо, поки Верховна Рада не призначила позачергові вибори у цих містах.