За словами міністерства, програма постійно змінюється. Зокрема, за словами очільника Мінрегіону Анатолія Близнюка, міністерство пропонує знизити обов’язковий власний внесок позичальника з 25 до 10%, а також здійснювати часткову компенсацію процентів безпосередньо банкам, а не позичальникам, як зараз.
«З такими проханнями неодноразово зверталися громадяни під час відвідання офісів «єдиного вікна», які діють у рамках програми. Також серед запланованих змін підвищення частки, яку може складати платіж за кредитом у сукупному доході сім’ї, з 40 до 55 відсотків, підвищення верхньої межі доходів сім’ї позичальника для отримання часткової компенсації», – йдеться в повідомленні.
Крім того, планується визначати граничну площу житла з урахуванням кількості членів сім’ї позичальника, підвищити розрахункову вартість житла для нарахування часткової компенсації без збільшення ціни квартири, що значно збільшить пропозицію та можливість вибору житла.
«Передбачається можливість отримання кредиту під 6 % річних на допустиме перевищення граничної площі та розрахункової вартості, яка раніше могла покриватися виключно за власні кошти громадян. Проект відповідної постанови Уряду розміщено на офіційному веб-сайті Мінрегіону», – зазначається в повідомленні.
Як повідомляє міністерство, на сьогодні 7,5 тисяч громадян виявили бажання взяти кредит у рамках цієї програми, понад 4,7 тисяч квартир запропоновано забудовниками, укладено 72 договори.
«30 млн грн вже направлено у регіони, профінансовано 14 кредитів на загальну суму понад 4,6 млн грн, з них 9 у Києві та 3 в Автономній Республіці Крим», – зазначає Мінрегіон.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович пообіцяв, що з 1 травня має запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання «доступного житла» під 2-3% річних строком на 10-15 років.
16 березня під час «години питань до Кабінету Міністрів» у парламенту віце-прем'єр Сергій Тігіпко оцінив видатки, необхідні для видачі іпотечних кредитів на 10-15 років під 2-3% річних в 10 млрд гривень.