Міноборони Молдови відреагувало на “зелених чоловічків” у Придністров’ї

16 Серпня 2018, 12:28

Міністр оборони Молдови Еуджен Стурза заявив, що Росія не може вважатися миротворцем у Придністров'ї, проводячи несанкціоновані навчання з форсуванням Дністра. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Хтось думає, що використання погроз може зробити тебе другом. Як можна, вилізаючи на паркан і погрожуючи сусіду, сподіватися, що він стане вашим другом? Хоч як це парадоксально, це те, що намагається зробити наш сусід Росія, проводячи військові навчання з форсуванням Дністра", – зауважив він.

 

За його словами, навчання "маленьких зелених чоловічків" переходу Дністра не є миротворчою місією.

 

"Такого роду навчання у Зоні безпеки, з броньованими вантажівками без реєстраційних номерів – це провокаційні дії, які підривають основи обґрунтування російської сторони як миротворчої місії. Їм вкрай складно пояснити, що навчання маленьких зелених чоловічків переходу Дністра на бронетехніці не є миротворчою місією, і те, що вони роблять, не забезпечує ніякого миру в регіоні. Може, ОБСЄ допоможе нам пояснити різницю?" – наголосив міністр.

 

Раніше місія ОБСЄ в Молдові повідомила, що російські військові провели несанкціоновані навчання у Зоні безпеки у Придністров'ї, зокрема форсування річки 14 і 15 серпня. Так, місія ОБСЄ надіслала своїх працівників у Зону безпеки 14 і 15 серпня, однак команді завадили провести моніторинг навчань.

 

Нагадаємо, 22 червня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію про виведення російських військ з території Молдови. 

 

Згодом президент Молдови Ігор Додон заявив, що голосування в Генасамблеї ООН щодо Придністров’я стало черговим "антиросійським демаршем" уряду. 

 

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російські війська, які перебувають на території Придністров’я, є загрозою і для України, і для Молдови.