НОВИНИ

Російські військові форсували Дністер під час "навчань" - місія ОБСЄ

Війська РФ форсували річку у Зоні безпеки 14 і 15 серпня.

Російські військові провели несанкціоновані навчання у Зоні безпеки у Придністров'ї. Про це повідомила прес-служба місії ОБСЄ в Молдові.

 

"Місія ОБСЄ в Молдові висловлює свою стурбованість у зв'язку з проведенням Оперативною групою російських військ військових навчань, зокрема форсування річки, в Зоні безпеки 14 і 15 серпня", - йдеться у повідомленні.

 

Так, відповідно до свого мандату, місія ОБСЄ надіслала своїх працівників у Зону безпеки 14 і 15 серпня, однак команді завадили провести моніторинг навчань.

 

Наголошується, що згідно з Угодою про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту на Дністрі, підписаної  21 липня 1992 року в Москві, військові навчання в Зоні безпеки  повинні бути санкціоновані Спільною координаційною комісією (СКК), що "не було зроблено у даному випадку" .

 

Нагадаємо, 22 червня Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію про виведення російських військ з території Молдови. 

 

Згодом президент Молдови Ігор Додон заявив, що голосування в Генасамблеї ООН щодо Придністров’я стало черговим "антиросійським демаршем" уряду. 

 

Раніше міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російські війська, які перебувають на території Придністров’я, є загрозою і для України, і для Молдови. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.