НОВИНИ

Генасамблея ООН схвалила резолюцію про виведення військ РФ з Молдови

За словами Єльченка, йдеться про вимогу до Росії вивести війська з Придністров’я.

Генеральна асамблея ООН у п'ятницю, 22 червня, схвалила резолюцію про виведення російських військ з території Молдови. Про це повідомляє прес-служба Постійного представництва України при ООН.

 

"Генеральна Асамблея ООН щойно схвалила резолюцію про виведення російських військ з території Республіки Молдова", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Україна є одним із співавторів резолюції.

 

"Йдеться про вимогу до Росії вивести її війська з регіону Придністров’я, які знаходяться там без дозволу офіційної влади та всупереч конституції Молдови. Закликаємо РФ до негайної імплементації схваленої резолюції, а також виконання інших міжнародних зобов’язань у рамках придністровського врегулювання", – наголосив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

 

За його словами, українська сторона послідовно виступає за відновлення суверенітету і територіальної цілісності Молдови, а також рішуче засуджує агресивну політику Росії стосовно її сусідів.

 

"Важливим є те, що Генеральна Асамблея, попри відчайдушні спроби російської сторони заблокувати проект резолюції, в черговий раз підтвердила порушення РФ Статуту ООН та інших норм міжнародного права. Це сприятиме притягненню кремлівського режиму до відповідальності за скоєні злочини не лише в Молдові, а й в Україні та інших частинах світу", – наголосив Єльченко.

 

Крім того, він додав, що Київ разом з партнерами буде продовжувати активно використовувати інструменти ООН з метою просування інтересів України, насамперед деокупації Криму та протидії збройній агресії Росії на Донбасі.

 

Як повідомлялося, 16 червня Міністерство закордонних справ України повідомило, що стурбоване через несанкціоноване переміщенням 14 червня військової техніки та озброєння Оперативної групи російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова в супроводі "правоохоронних органів" невизнаного утворення.

 

Нагадаємо, у квітні прем’єр-міністр Молдови Павел Філіп заявив, що Росія повинна вивести свої війська з території Придністров'я, оскільки це сприяє подальшій деградації ситуації та дезінтеграції Молдови. 

 

11 червня міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російські війська, які перебувають на території Придністров’я, є загрозою і для України, і для Молдови. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.