"Міністерство культури наполягає, щоб до того, як з'ясується ситуація, скіфське золото було передане на тимчасове зберігання до Києва – до історичного і художнього музеїв… Тому ми ведемо велику роботу спільно з МЗС. При анексії Криму, і взагалі під час збройних конфліктів, Міністерство культури залишає за собою право переміщення наших музейних надбань і цінних експонатів", – наголосив міністр.
Він нагадав, що міністерство активно контактувало з Нідерландами, де експонувалася виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря", з метою повернення всіх її експонатів (частина яких – із кримських музеїв) саме до України.
Нагадаємо, виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму. Серед більш як 500 експонатів – артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів. Після анексії Криму Росією постало питання про належність експонатів. У Криму заявляють, що цінності мають бути повернуті музеям, з фондів яких їх узято, а влада України стверджує, що вони є державною власністю.
У Міністерстві культури України раніше повідомили, що МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України.
Раніше повідомлялося, що виставка золота скіфів, на яке претендує Росія, анексувавши Крим, залишиться в Амстердамі до вересня. Роботу виставки продовжили через політичні міркування.