"Канада приєднується до Європейського суду з прав людини у різкому засудженні незаконного та свавільного арешту Юлії Тимошенко українською владою у 2011 році", – йдеться у повідомленні.
"Цим рішенням Європейський суд з прав людини дає чіткий сигнал, що судові переслідування в Україні не мають нічого спільно з міжнародно визнаними нормами відкритості, прозорості та з дотриманням процесуальних норм", – зазначається у документі.
"Я публічно та неодноразово висловлював занепокоєння Канади щодо явно політично вмотивованих та свавільних переслідувань, як видно у цьому та інших випадках. Це серйозно зашкодило демократичному розвитку України", – заявив Берд.
"Ми продовжуємо закликати уряд України зміцнити незалежність суддів в країні", – резюмував він.
Як повідомлялось, європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле очікує від української влади невідкладних дій у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.
Німецький представник фракції Європейської народної партії у Європарламенті Міхаель Ґалер заявив, що методи української влади, що принижують людську гідність, свідчать про справжній характер політичного переслідування пані Тимошенко.
На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.