Міністр економіки Німеччини назвав “Північний потік-2” доповненням до транзиту газу через Україну

8 Листопада 2018, 13:13

Міністр економіки Федеральної республіки Німеччина Петер Альтмаєр запевнив, що "Північний потік-2" має бути лише доповненням до українського транзиту газу. Про це міністр сказав, у середу, 7 листопада  виступаючи на тематичній сировинній конференції у німецькому Потсдамі.

 

Водночас міністр закликав до поліпшення відносин з РФ.

 

Нагадаємо, що проти запланованого будівництва газопроводу "Північний потік-2" завдовжки 1200 кілометрів активно виступає Україна, котра непокоїться через можливу втрату ролі транзитера газу. Активно критикують проект також Польща і балтійські країни, котрі  застерігають ЄС від залежності від російського газу. Проти німецько-російського газового проекту виступає і адміністрація президента СШАДональда Трампа.

 

Німеччина, у свою чергу, неодноразово запевняла, що проект має суто економічний характер. Оператором проекту газогону є підприємство Nord Stream AG, "дочка" російського концерну "Газпром". Окрім російського енергетичного гіганта, в проекті беруть участь німецькі концерни Wintershall та Eon Ruhrgas – їхні частки становлять 15,5 відсотки кожна, у Gasuine з Нідерландів та Engie з Франції – 9 відсотків. Консорціум планує додатково до вже існуючої першої нитки газогону побудувати ще одну – Балтійським морем із Росії до Німеччини.

 

Як повідомлялося,  7 листопада посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що зупинити реалізацію російського проекту газопроводу "Північного потоку-2" є головним завдання Варшави.

 

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що газопровід “Північний потік-2” є небезпекою для України, Словаччини і Польщі. 2 жовтня президент Польщі Анджей Дуда та лідер Словаччини Андрій Кіска виступили проти будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2", а також – підтримали збереження санкцій Європейського союзу проти Росії.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

 

27 липня 2018 року заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що Вашингтон залишається противниками російського проекту газопроводу "Північний потік-2" та іншим проектам, які загрожують статусу України як транзитної держави.