Розпорядження уряду "Про початок процедури реструктуризації державного і гарантованого державою боргу та його списання" дозволяє Україні юридично почати процедуру реструктуризації держборгу, яку Міністерство фінансів має намір закінчити до 1 грудня поточного року. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.
"Результати реструктуризації по всіх серіях боргових цінних паперів, як очікується, будуть відомі протягом жовтня або на початку листопада, а до кінця листопада реструктуризація повинна бути остаточно завершена", – йдеться в повідомленні.
Мінфін зазначив, що з метою завершення реструктуризації державного і гарантованого державою боргу, Кабінет міністрів тимчасово зупинив виплати за деякими державними та гарантованими державою позиками.
"Дане тимчасове призупинення платежів є технічним", – йдеться в повідомленні.
При цьому міністерство уточнило, що тимчасова зупинка платежів не включає єврооблігації, які не передбачають здійснення будь-яких виплат у період з 23 вересня до 1 грудня 2015 року.
"Тимчасова зупинка платежів поширюється на 9 з 14 серій облігацій зовнішньої державної позики і гарантованих державою єврооблігацій ДП "Фінінпро", що входять в периметр реструктуризації, включаючи єврооблігації з погашенням у вересні і жовтні 2015 року", – йдеться в повідомленні Мінфіну.
Читайте також: Bloomberg розповів про загрозу технічного дефолту України.
У повідомленні вказується, що останній термін для власників єврооблігацій України подати електронні інструкції для голосування – 13 жовтня, а оголошення результатів про наявність кворуму на зборах власників єврооблігацій, а також публікація оголошення про повторне проведення зборів повинні відбутися не пізніше 14 жовтня. При цьому, якщо під час першого голосування не буде кворуму повторні збори власників єврооблігацій і єврооблігацій ДП "Фінінпро" повинні відбутися 29 жовтня і 5 листопада відповідно.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України.
Як повідомлялося, на початку вересня власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленостей про реструктуризацію українського боргу. Цю групу кредиторів представляє юридична фірма Shearman & Sterling.