НОВИНИ

Bloomberg розповів про загрозу технічного дефолту України

Незважаючи на ризики, вартість українських облігацій, термін погашення яких спливає цього тижня, зросла на 0,91% до 78,63 центів на долар.

В середу, 23 вересня, Україна повинна буде виплатити $500 млн за євробондами, інакше країні загрожує технічний дефолт. Про це 22 вересня повідомило американське видання Bloomberg.

«Міністерство фінансів заявило минулого місяця, що може оголосити «тимчасове припинення виплат», щоб завершити реструктуризацію $ 18 млрд боргу», - йдеться у публікації.

«Відстрочка, мовою ринку облігацій, штовхає Україну в стан технічного дефолту і збільшуєт ризики падіння кредитного рейтингу до рівня D», - зазначають у статті, додавши, що така ситуація, ймовірно, повинна закінчитися угодою з власниками облігацій про скорочення на 20% номінальної вартості боргу до початку грудня.

Разом з тим Bloomberg наголосив, що вартість українських облігацій, термін погашення яких спливає цього тижня, зросла на 0,91% до 78,63 центів на долар.

«Майже до найвищого рівня цього року», - резюмували у статті. 

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила про списання Україні $3,8 млрд міжнародного боргу. Одночасно на біржах почала зростати вартість українських облігацій. Разом з тим Росія відмовилась взяти участь у реструктуризації боргу України. 

Як повідомлялося, на початку вересня власники українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році, виступили за перегляд умов домовленостей про реструктуризацію українського боргу. Цю групу кредиторів представляє юридична фірма Shearman & Sterling.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.