Мінекономіки хоче підняти Україну в топ-30 у рейтингу Doing Business. Амбітні цілі ставлять не вперше, але ще жодного разу не реалізували

Економіка
9 Липня 2021, 16:59

Про це йдеться у пропозиціях Міністерства Економіки до оновленої програми уряду за програмною ціллю “Ефективне регуляторне середовище, що не чинить тиск на бізнес”, які отрмав Тиждень.

Згідно з цілями Мінекономіки, у 2021 році в планах посісти 53 позицію в рейтингу легкості ведення бізнесу, а в 2024 – 30-ту. Однак про це в уряді заявляли ще за президентства Петра Порошенка. У 2017 році, коли Україна опинилась на 76 місці, тодішній прем’єрміністр Володимир Гройсман ставив за мету увійти у ТОП-40 країн для ведення бізнесу. А 2018 року експрезидент Петро Порошенко заявляв про мету зайняти 50 сходинку рейтингу найближчим часом. 

При цьому жодних конкретних кроків для досягнення мети покращення позицій у рейтингу в Мінекономіки не наводять. Обіцяють, зокрема, "спрощення адміністративного регулювання" та "зменшення регуляторного навантаження".

У 2020 році Україна посіла 64 місце в рейтингу, піднявшись на 7 сходинок вгору у порівнянні з попереднім показником. Загалом Україна почала істотно підійматись у рейтингу відносно нещодавно – лише у 2015 році ми потрапили до першої сотні. Найнижча позиція була 2012 року – 152 місце із 183-х. 

Наразі Україна перебуває нижче в рейтингу за Казахстан (25 місце), Росію (28 місце) та Білорусь (49 місце). За останнім моніторингом, Україна найбільше піднялась за пунктом “Захист міноритарних інвесторів” (на 27 сходинок вверх), а найбільше опустилась по оподаткуванню бізнесу (на 11 сходинок).

Читайте також: Який клімат потрібен новій економіці

Рейтинг Doing Business оцінює легкість ведення бізнесу за десятьма основними показниками, стосовно яких роблять висновки самі підприємці, таким чином оцінюючи дієвість змін у законодавстві.