Міліціонери не бачать логіки у журналістському наметі під МВС

27 Травня 2013, 19:56

«У них у всіх (у журналістів, які встановили намет) є мій номер телефону, мої контакти, вони завжди можуть зателефонувати, дізнатися про хід розслідування … навіщо встановлювати намет тоді, якщо завжди можна подзвонити», – сказав він.

Він зазначив, що сумнівається, що такий спосіб інформування громадськості як намет з журналістами під МВС з написом «тимчасовий інформаційний центр» буде ефективним.

У той же час Бурлаков повідомив, що міліція поки не має наміру вживати ніяких активних дій для демонтажу намету.

Також журналістам, які працюють в інформаційному центрі намагалися вручити припис.  У приписі йшлося про те, що головний спеціаліст відділу контролю за благоустроєм Печерського району Вадим Султанов встановив порушення – розміщення тимчасової споруди на тротуарі. Саме тому Султанов «пропонує надати дозвільну документацію на встановлення такої споруди, у разі відсутності документів будуть вжиті заходи».

Як відомо, 27 травня журналісти – учасники руху «Стоп цензурі!» встановили тимчасовий інформаційний центр у вигляді намету під стінами Міністерства внутрішніх справ. Журналісти вимагають розслідувати побиття своїх колег 18 травня у Києві, оприлюднення результатів службової перевірки і порушення кримінальної справи щодо працівників МВС, які були присутніми під час побиття журналістів, та проігнорували дії нападників.

Нагадаємо, голова головного управління МВС  в Києві Валерій Коряк визнав, що співробітники міліції "проявили нерішучість" під час інциденту 18 травня, коли на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

Раніше МВС почало службове розслідування з приводу бездіяльності своїх співробітників під час побиття журналістів.

До української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів, та міжнародна організація «Репортери без кордонів».

Стурбованість інцидентом також висловили посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, Єврокомісія та посольство США в Україні.

 23 травня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для розслідування побиття журналістів 18 травня у Києві.