Міліціонери: Нам не казали, що потрібно стежити за Мельником, і ми не знали як

19 Листопада 2013, 08:43

Згідно зі свідченнями, чергові, яким належало стежити за переміщеннями Мельника за допомогою системи електронного моніторингу, не тільки не вміли нею користуватися, але навіть не знали, що їм було наказано виконувати цю роботу, пише "Коммерсантъ Украина"..

Першим допитали старшого інспектора чергової частини Києво-Святошинського райвідділу міліції Руслана Паламарчука. Він чергував до і після зміни Василя Вдовиченко.

"Вони ввели в базу пульта електронного моніторингу дані Петра Мельника. Коли всі розійшлися, я став розбиратися, як і що там працює", – пояснив свідок.

Вранці 8 серпня він виявив, що на пульт прийшли сигнали про порушення роботи електронного браслета, і зв'язався з Ірпінським міськвідділом, де повідомили, що Мельник перебуває вдома і збирається до лікарні.

Після цього, о 8.00, на чергування заступив Василь Вдовиченко.

"Коли я змінив Василя Вдовиченко, то побачив сигнали про "втрати контакту з тілом". Я зв'язався з Ірпінським міськвідділом і з Головним управлінням (ГУ МВС у Київській області.  – Ред.)", – розповів суду Руслан Паламарчук.

Особисто зв'язатися з Мельником за допомогою встановленого в його будинку мобільного контрольного пристрою з SIM- картою свідок не намагався, оскільки "не знав, як це зробити". "Практичних навичок по роботі з системою ми не мали, конспекту я не вів, питань не ставив, будь-яких заліків ми не здавали", – пояснив Паламарчук.

За його словами, він був на двох заняттях у ГУ МВС, але на єдиному занятті по роботі з системою моніторингу, що проводився 6 серпня в райвідділі, він був відсутній, оскільки "відзначав день народження".

Тут суддя Микола Шевчук не витримав. На попередніх засіданнях йому вже доводилося чути, що міліціонери, яким належало стежити за показаннями системи електронного моніторингу, не вміли нею користуватися, оскільки пропускали заняття.

«Та що ж це таке! Ви ж нічого не знаєте! Навіщо ви взагалі на заняття їздили? Вас хіба штани туди протирати відправили!» – обурився Шевчук.

«Я дізнався, що був зобов'язаний стежити за електронним браслетом, тільки коли мене вже допитували в прокуратурі області. Тільки там я побачив наказ, що ми, включно з Василем Вдовиченком, повинні були цим займатися. Але ж обов'язків чергового з нас теж ніхто не знімав, у мене просто не було часу стежити за сигналами», – виправдовувався Паламарчук.

Другий свідок, начальник сектору громадської безпеки Києво-Святошинського райвідділу Руслан Оруджов розповів, що чергова частина не була повністю обладнана для електронного моніторингу. Так, окремий мобільний телефон, призначений тільки для зв'язку з мобільним контрольним пристроєм, не мав SIM-карти і досі лежить у сейфі в райвідділі.

За словами представника держобвинувачення Андрія Матвіяса, свідчення у справі Мельника нічого не змінюють.

Нагадаємо. 27 липня працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн.

За рішенням Печерського суду Мельник перебував під домашнім арештом. 7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати всі переміщення заарештованого.

У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і втік.

На початку вересня стало відомо, що Мельник перебуває у США.

Позначки: