Мешканці Житомира закликали місцеву владу схаменутися. А міліція – “не ускладнювати ситуацію”

23 Січня 2014, 14:19

Протестувальники вимагали депутатів вийти до народу та вислухати їх вимоги, втім коли ніхто не вийшов люди самі пішли до дверей адміністрації.

Вхід до будівлі заблокували правоохоронці і нікого не пускали до середини. Між міліцією і людьми почалась штовханина.

 

Через декілька хвилин до мітингувальників вийшов депутат і запросив представників протестувальників до сесійної зали.

Проте у сесійну залу пустили лише одну представницю від учасників пікету. Вона закликала народних обранців почути людей. 

«Схаменіться! Буде горе! Вийдіть до людей. Я не належу до жодної з політичних сил, я мама і нічого в житті не скоїла, щоб мені було соромно дивитися в очі», – закликала жінка депутатів обласної ради.

Після цього до трибуни вийшов заступник начальника УМВС в області Василь Дячук і почав звітувати про досягнення міліції в боротьбі зі злочинністю. Депутати перебили його виступ і попросили конкретно розповісти про розслідування випадків нападів на активістів.

Дячук сказав, що по цих випадках порушено 13 кримінальних проваджень. На даний час винні особи встановлені лише у нападі на «демальянсівців» на вулиці Хлібній.

«Я розумію емоційний стан частини депутатів, але давайте не будемо ускладнювати ситуацію. Сьогодні ми виконуємо свої обов’язки в рамках чинного законодавства», – завершив свій виступ на сесії Дячук.

На сесії також створили робочу групи з опрацювання звернення до Верховної Ради та президента щодо суспільно-політичної ситуації в країні. Голова облради запросив її членів на збори, а сесія Житомирської обласної ради продовжила свою роботу.

Нагадаємо, скандальні закони, схвалені Верховною Радою 16 січня під час голосування руками, після підписання Віктором Януковичем були опубліковані 21 січня в парламентській газеті "Голос України" та урядовому виданні "Урядовий кур'єр".

Як відомо, ці закони обмежують права мітингувальників та дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальний законопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів". 

Це викликало масовий спротив українців і 19 січня у центрі Києві почалися масові сутички мітингувальників з міліцією, що призвели до загибелі п'яти осіб. Вони тривають і досі