Меркель: Росії не загрожують нові економічні санкції

11 Листопада 2014, 16:41

Канцлер Німеччини Анґела Меркель під час прес-конференції спростувала інформацію про введення нових економічних санкцій проти Росії Євросоюзом.

«Запровадження подальших економічних санкцій щодо Росії в даний момент не планується», – заявила Меркель.

За словами канцлера, Євросоюз поки розглядає санкції тільки проти конкретних приватних російських осіб. Їм заборонять в'їзд на територію країн-членів ЄС. Причиною послужили вибори в «ДНР» і «ЛНР», які ЄС визнав «незаконними».

Також Меркель заявила, що найближчим часом планує зустрітися з президентом Росії Владіміром Путіним.

Нагадаємо, міністри закордонних справ країн ЄС 17 листопада обговорять розширення санкцій проти Росії і підтримку України.

Як відомо, 2 листопада у "ДНР" та "ЛНР" відбулися так звані "вибори" до "народних рад" і вибори голів "республік".

У Держдумі РФ визнали «вибори» терористів. Зокрема, перший заступник голови комітету у справах громадських об'єднань і релігійних організацій Міхаїл Маркєлов заявив, що "вибори" в "ДНР" і "ЛНР" відбулися, і Київ "зобов'язаний визнати" їх результати. Крім того, ще зранку 2 листопада в Росії заявляли, що "міжнародні спостерігачі", які нібито контролювали проведення так званих «виборів» у самопроголошених Донецькій і Луганській «народних республіках», не зафіксували жодних порушень

За словами держсекретаря США Джона Керрі, заяви Росії про підтримку сепаратистських «виборів» 2 листопада виходять за межі досягнутих у вересні в Мінську угод. Крім того, в США застерегли Росію від нової військової допомоги терористам. За словами представника Білого дому, Росія не повинна використати незаконне голосування як привід для додаткового введення в Україну військових та озброєння.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун засудив проведення проросійськими сепаратистами «виборів» на сході України. За його словами, ці «вибори» «серйозно підривають» «мінські домовленості».

В ЄС заявили, що не визнають псевдовиборів в так званих «народних республіках». Голова комітету Європарламенту у закордонних справах Елмар Брок зазначив, що ці псевдовибори відбуваються з порушенням українського законодавства і тому є нелегітимними.