Мельниченко уточнив, що позов на телеканал був поданий ще 21 квітня до Шевченківського районного суду міста Києва, однак справу ще не почали розглядати. Співвідповідачем, окрім каналу, є й екс-голова СБУ Ігор Смішко.
За словами Мельниченка, предметом позову був сюжет з ексклюзивним інтерв'ю Ігоря Смішка програмі «Факти тижня з Оксаною Соколовою» 11 квітня.
У позові він просить суд визнати наклепом та недостовірною інформацію, поширену Смішком, «щодо співпраці громадянина Мельниченка Миколи Івановича зі спеціальними службами іноземних держав всупереч та на шкоду національним інтересам України, щодо розголошення ним державної таємниці та монтажу здійснених аудіозаписів розмов, що відбувалися в робочому кабінеті екс-президента України Кучми Леоніда Даниловича».
Також він просить зобов'язати канал надати ефірний час Ігорю Смішку для спростування цієї інформації.
Крім того, Мельниченко вимагає від Смішка компенсацію за «завдану йому моральну шкоду» в сумі одна тисяча гривень, 10 тисяч гривень – у якості витрат, понесених ним на послуги адвоката, 17 гривень – за оплату державного мита за подання даного позову до суду та 75 гривень – в якості витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу по розгляду цього позову.
За словами Мельниченка, перед тим, як подати позов він звертався до телеканалу з проханням надати можливість для висвітлення своєї позиції.
Також він зазначив, що незабаром має намір подати ще кілька позовів на матеріали каналу, подані без його точки зору.
Зазначимо, раніше Мельниченко просив генерального директора НТКУ Єгора Бенкендорфа дати йому можливість висловитися на тему порушення кримінальної справи відносно Леоніда Кучми, у якій доказами проходять зроблені ним аудіозаписи розмов, що відбувалися в робочому кабінеті Кучми.
А у травні Мельниченко збирався подати в суд на російського режисера фільму «Битва за Україну» Андрона Кончаловського за те, що у стрічці подана версія, що оприлюднення плівок – спецоперація американських спецслужб.
Нагадаємо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Кучми за підозрою в причетності до вбивства Гонгадзе і незаконних діях щодо журналіста Олексія Подольського.
Генпрокуратура визнала записи Мельниченка речовими доказами у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.