Мельниченко назвав рішення Печерського райсуду очікуваним, висловивши впевненість, що апеляційний суд підтвердить його.
Тому він не має наміру особисто оскаржувати це рішення.
При цьому один з адвокатів Мельниченко Микола Неділько не виключив, що апеляцію все-таки буде подано.
Нагадаємо, у четвер Печерський райсуд оголосив своє рішення, яким визнав незаконною постанову Генеральної прокуратури про закриття кримінальної справи проти Мельниченка і скасував її.
Суд дійшов до висновку, що справу закрили без проведення повного об'єктивного розслідування, а доводи в постанові про закриття справи не є мотивованими, висновки про перебування Мельниченка в стані крайньої необхідності є передчасними, оскільки не було встановлено його мотиви.
Таким чином, суд визнав незаконним закриття кримінальної справи проти Мельниченка за частиною 2 статті 328 (розголошення держтаємниці), частини 1 статті 358 (підробка документів), частини 3 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу.
Нагадаємо також, що проти Мельниченка у 2001 та 2004 роках порушувалися кримінальні справи за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів.
1 березні 2005 року вони були закриті. У постанові генерального прокурора дії Мельниченка визнавалися як такі, що були обумовлені гострою потребою (запобіганням вчиненню злочинів).
1 червня 2011 року Кучма звернувся до Генпрокуратури з проханням поновити справу проти Мельниченка.
Порушити справу проти Мельниченка Генпрокуратуру просили і народні депутати.
У свою чергу Мельниченко вважає, що Кучма вимагав поновити проти нього справу з метою не допустити визнання записів колишнього охоронця ключовими доказами в суді у кримінальній справі проти Кучми.
Мельниченко також заявляв, що «сім’я Кучми за відновлення кримінальної справи проти нього заплатила 25 млн доларів».