Майкл Бініон: Передумов до «злиття» України заради Ірану немає

13 Листопада 2014, 15:16

Україну не «зіллють» заради ситуації з Іраном. Про це пише журналіст Майкл Бініон у черговому числі «Українського тижня».

«Деякі коментатори у США висловлюють підозру, що Москва грає на рішучому намірі Обами дійти консенсусу з Тегераном і погрожує саботажем будь-яких угод, якщо Вашингтон протистоятиме агресії Росії в Україні. Але якщо Путін і розраховує на це в Москві, то, найімовірніше, виявиться, що він помиляється», – вважає Бініон.

На його думку, жоден західний уряд не толеруватиме відкритого вторгнення Росії в Україну – за будь-яку ціну.

«Адже сьогодні він не сприйняв би такої цинічної домовленості чи повернення до політики холодної війни. І потреби в цьому немає. Росія не в тому становищі, щоб піднести Іран американцям на тарілочці: Москва може ускладнити досягнення згоди між Заходом і Тегераном, але, врешті, будь-яка домовленість залежатиме від іранської внутрішньої політики та наслідків західних економічних санкцій», – пише оглядач.

Водночас, на його думку, «Захід зрозумів, що обмеження, застосовані проти Росії, вже ефективніші й болючіші, ніж сподівався Путін».

«А їх іще й можна без проблем розширити, що поглибить економічну рецесію РФ. Це, може, й не змінить дій Путіна: він пишається тим, що жоден тиск не здатен вплинути на його політику й більшість росіян наразі підтримує кроки свого лідера в Україні. Але суворіші санкції Заходу негативно позначаться на рівні життя в Росії, штовхнуть рубль до девальвації, а подорожі за кордон стануть для росіян небаченою розкішшю – і це точно зумовить невдоволення президентством Путіна.Тож передумов для цинічної угоди, за якою Україну «злили» б заради Ірану, не існує», – наголошує Бініон.

Більше про це читайте у матеріалі "Війна чуток" у № 33 "Українського тижня".

Як відомо, у The New York Times зявилася інформація, що США можуть "розміняти" Україну на підтримку РФ в іранському питанні.

Позначки: