Український тиждень № 46 (366) від 13 листопада, 2014

Зміст номеру:
Медитація міжнародних правозахисних організацій на тему дотримання прав людини під час війни в Україні – це саме той випадок, коли дорога до пекла встелена добрими намірами
Роман Малко 14
Політика
Передумов для цинічної домовленості, за якою Україну обміняли б на Іран, не існує
Майкл Бініон 2
Світ
Округ № 60 єдиний на Донбасі, де висуванця Партії регіонів переміг кандидат від демократів – Дмитро Лубінець від Блоку Петра Порошенка. Понад два тижні тривала тяганина з підрахунком голосів, люди регіонала Риженкова, креатури Ахметова та російського олігарха Віктора Нусенкіса, зробили всі можливі й неможливі кроки, щоб оспорити перемогу Лубінця, та мар­­но. Тиждень по гарячих слідах поспілкувався з новообраним народним депутатом.
Богдан Буткевич 9
Політика
Навесні Донбас збунтувався проти Києва, бо хотів пенсій від Путіна. Відтак жителі окупованих територій передбачувано втратили українські виплати, так і не дочекавшись російських
Денис Казанський 90
Суспільство
Сталін не вірив у те, що Гітлер нападе. Чи навіть так: у момент, коли гітлерівські війська вже завдавали масштабних ударів по території СРСР та швидко просувалися в глиб країни, він не вірив, що це відбувається. Вже відбувається: з ним, із територіями, з розбитою армією.
Олена Стяжкіна 19
Авторські колонки
Рабство належить до тем, які хвилюють і лякають людей на Донбасі. Одна з головних тез російської пропаганди – мовляв, Україна й Америка тільки для того й воюють на Сході, щоб перетворити його жителів на рабів і жити за рахунок їхньої безправної праці. І вона працює. Всі ми прекрасно пам’ятаємо гучний сюжет «Первого канала», в якому старий із села Степанівка «викривав» українських солдатів, що вони воюють у регіоні заради «двох рабів і земельної ділянки».
Денис Казанський 55
Авторські колонки
Ми часто вимірюємо історію терміном людського життя. І забуваємо, що колесо історії людства обертається навколо своєї осі, все в житті повторюється. І хоча двічі в річку ступити неможливо, але це та сама річка, просто води в ній багато спливло...
Валерій Примост 22
Світ
Тиждень поспілкувався з послом Держави Ізраїль в Україні Еліавом Бєлоцерковські про військові та економічні успіхи Ізраїлю, про ставлення його країни до російської агресії в Україні та про складнощі в діалозі між Ізраїлем і ЄС.
Дмитро Крапивенко, Ольга Ворожбит
Світ
Ізраїль демонструє приклад необхідної розумної мілітаризації в умовах, коли будь-які договори, конвенції та світова громадська думка можуть виявитися безсилими
Ігор Лосєв 24
Світ
Щоб увійти до європейської історії, Україна має навчитися пізнавати власну історію та пам’ятати про неї
Віталій Нахманович 5
Історія
Молодий тель-авівський письменник і публіцист Ліор Даян розмірковує про сучасну ізраїльську літературу
Світлана Вольштейн 2
Світ
Опитування напередодні проміжних виборів 4 листопада свідчили, що партія Барака Обами програє, але зрештою вона пережила справжній розгром. Республіканці без проблем взяли Сенат і мають одну з найчисленніших за останній час переваг у Палаті представників. У Нью-Йорку кандидата від Республіканської партії звинуватили в махінаціях за 20 пунктами, але він усе одно переміг.
The Economist 2
Світ
Великі компанії неохоче розміщують штаб-квартири по східний бік старого внутрішнього кордону Німеччини
The Economist 2
Світ
Заборона іноземцям володіти ЗМІ в Росії – шанс для деяких олігархів
The Economist 1
Світ
Тиждень розмовляв з істориком Андрєєм Зубовим, який одним із перших серед російських інтелектуалів публічно засудив анексію Криму. Професор поділився міркуваннями щодо нинішньої ревізії національної історії в РФ, а також охарактеризував наукову рецепцію фактичної політики її ізоляції та потребу системної декомунізації і люстрації як реальних кроків пострадянських теренів, зокрема й самої Росії, в бік демократії.
Ганна Трегуб 9
Світ
Про кореляцію політичного курсу, порушення прав людини на Кавказі та в Центральній Азії, а також розслідування тамтешніх резонансних справ Тиждень розмовляв з українською правозахисницею, учасницею моніторингових груп Олександ­рою Делеменчук.
Ганна Трегуб 4
Світ
До 170-річчя від дня народження філософа
Тарас Лютий 16
Історія
Відповідальність митця перед суспільством переселилась із царини арту в повсякденне життя
Катерина Барабаш 20
Культура
Новий кросовер Lexus NX дасть змогу трохи розслабитися тим, хто тяжіє до консервативних автомобілів, і задовольнить амбіції тих, хто цінує сміливі, креативні рішення
Олександр Пархоменко
Авто
Знаєте, на що найбільше скаржаться учасники АТО? На брак інформації. Не на постачання, не на командування, а на недостатнє висвітлення поточної війни (може, це мені так «пощастило», випадковий збіг?). Серйозно! Кажуть: от якби верховний головнокомандувач виступав бодай раз на тиждень… Як під час війни.
Юрій Макаров 48
Авторські колонки