Український тиждень № 33 (301) від 15 серпня, 2013

Зміст номеру:
Барак Обама відмовився від зустрічі з Владіміром Путіним, яка мала відбутися на початку вересня в Москві та під час саміту Великої двадцятки в Санкт-Петербурзі того самого місяця. Натомість заплановано активізацію контактів із балтійськими та скандинавськими союзниками США.
Олександр Крамар 113
Світ
Напередодні пляжного сезону-2013 голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов перед десятками телекамер особисто бульдозером зносив огорожу на платних пляжах та обіцяв майбутнім відпочивальникам, що вони будуть безкоштовними, мовляв, ласкаво просимо до чорноморської перлини, всесоюзної здравниці, улюбленого всіма курортного півострова!
Тиждень -53
VIP-хроніки
Втеча Петра Мельника з-під домашнього арешту яскраво проілюструвала рівень деградації української правоохоронної системи
Мілан Лєліч 97
Політика
Пам’ятаєте анекдот: «Яка країна – такий теракт»? Я це згадував щоразу впродовж останніх двох тижнів, коли з’являлося чергове повідомлення про нашого ньюзмейкера: ректора ірпінського Національного університету Державної податкової служби України взяли на хабарі; ректора примусово привозять до суду; у ректора чи то щойно була, чи то ось-ось буде операція на серці; ректор розстібує штани, демонструючи свої рани в суді; ректор переписав майно на колишню дружину; ректора посадили під домашній арешт; ректор утік, перепилявши чи знявши з милом браслет стеження; ректора оголосили у всеєвропейський розшук…
Юрій Макаров 113
Авторські колонки
Дії російських прикордонників у акваторії Азовського моря, яка досі не розмежована через саботаж Москви, мають дедалі менше спільного з міжнародним правом
Андрій Скумін 145
Політика
Після чотирирічних безуспішних намагань перезавантажити відносини з Москвою США мають розробити кардинально нову стратегію щодо неоімперіалістичної Росії
Януш Бугайські 38
Світ
Попри рекордні врожаї, українське сільське господарство неспроможне стати драйвером економіки. Навпаки, великі інвестиції олігархічного бізнесу в АПК здатні перетворитися на джерело численних соціально-економічних проблем
Любомир Шавалюк 42
Економіка
Від березня 2013 року Венсан Коштель займає посаду директора директора Бюро Європи Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Розпочав свою роботу в УВКБ ООН у 1986-му. Керував регіональними офісами УВКБ ООН у США та Карибському регіоні, Центральній та Східній Європі, на Близькому Сході.
Олександр Пагіря -3
Суспільство
Україна стає небезпечною державою для шукачів міжнародного притулку та статусу біженця, які прагнуть дістати прихисток, зокрема втікаючи від політичних переслідувань у себе вдома. Про це свідчать нещодавно опублікований звіт Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) і звіт Amnesty Interna­tional за 2013 рік.
Ганна Трегуб 1
Суспільство
На думку знаного у світі соціолога релігії Хосе Казанови, який усе своє наукове життя присвятив дослідженню секулярності, питанням церкви та глобалізацїі, однією із запорук установлення принципів ліберальної демократії є релігійний плюралізм.
Ганна Трегуб 8
Світ
Естонія створила міні-єврозону задовго до появи загальноєвропейської
Калле Муулі 19
Авторські колонки
Із настанням літа мільйони британців подалися до пляжів, клубів та барів Іспанії, Греції, Кіпру й Туреччини. А відтак з’явились і перші повідомлення про цьогорічні інциденти: 18 молодиків зі Сполученого Королівства заарештовано через те, що людина дістала ножове поранення під час сутички у критському барі, п’яних молодих британців затримала місцева поліція за звинуваченням у хуліганстві; по всьому середземноморському узбережжю туристи з-за Ла-Маншу встигли «прославитися» пияцтвом, сексом у громадських місцях, нічними бійками та бешкетами.
Майкл Бініон 11
Світ
Українські степи відіграли провідну роль у формуванні народів індоєвропейської мовної сім’ї
Леонід Залізняк 87
Історія
«Література виникла тоді, коли за хлопчиком, що прибіг у селище з криком «вовки!», нікого не було, а не тоді, коли вовки справді за ним гналися», – писав у своїх лекціях з літератури Владімір Набоков. Можна додати: у день, коли хлопчик усе ж таки ще втікав від справжніх вовків, теж виникла література – документальна.
Роман Горбик 13
Культура
У наших широтах зазвичай такі новини, що хоч не прокидайся. Останнім часом до моїх персональних страхів.ua додався проект об’єднаного російсько-українського чемпіонату з футболу (взагалі-то розмовна скорочена версія – об’єбол, але ми люди культурні, тож вживатимемо «милозвучнішу» абревіатуру – ОРУЧФ) – серед ночі до мене приходить вусатий привид Валерія Газзаєва, куратора ОРУЧФ, і натякає, що незабаром ми знову будемо разом, а там, дивись, недовго й до з’їзду ЦК КПРС.
«Фоззі» Олександр Сидоренко 79
Авторські колонки
Новина про те, що Владислав Троїцький закриває «Дах», пролунала як грім серед не такого вже і ясного театрального неба України. Але, як запевнив у коментарі для Тижня засновник і художній керівник театру, про втрату майданчика не йдеться.
Тиждень 15
Культура
Затоплена Бакота зберігає історичні таємниці
Ігор Тимоць 21
Подорожі
Обговорюючи розвиток української музейної сфери, можна довго журитися через непідходящі приміщення чи недостатньо багаті колекції. Та в цьому вічному дискурсі мало хто згадує цінність мовчазної, але важливої роботи українських реставраторів, адже без неї сьогодні в музеях ми не побачили би значної частки шедеврів.
Тиждень 12
Культура
Два крила Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків представляють дві тимчасових виставки. У східному – експозиція офортів європейського просвітника Даніеля Ходовєцького (до 20 жовтня), у західному – пейзажі американського худож­ника-модерніста Роквелла Кента (до 22 вересня).
Тиждень 12
Культура