"Тут відкрито скриньку Пандори, і той, хто це робив, організовував, зробив стратегічну помилку, адже якщо у однієї сторони виникла можливість вирішити це питання в судовому порядку відносно депутатів, то, повірте, може виникнути спокуса іншої сторони вирішити питання відносно статусу президента", – сказав член ЦВК.
Він застеріг від того, щоб сторони "не загралися” в цих питаннях.
Магера вважає, що сьогодні є всі підстави звернутись до Вищої ради юстиції щодо компетентності суддів ВАСУ, які приймали відповідну постанову.
“Чесно кажучи, це не перше рішення Вищого адміністративного суду, яке викликає у мене здивування. І гадаю, якщо буде звернення до Вищої ради юстиції відносно діяльності таких суддів, сподіваюся, що Вища рада юстиції досить прискіпливо подивиться на діяльність таких суддів”, – сказав він.
Магера також зауважив, що Вища рада юстиції має сказати своє слово, чи можуть судді порушувати процесуальні строки, визначені законодавством на оскарження результатів виборів (5 днів), чи можуть не розглядати клопотання, заявлені сторонами тощо.
Магера переконаний, що в цьому судовому процесі були грубі порушення, які не може вчиняти жоден суддя.
"І, зрештою, який приклад показує Вищий адмінсуд іншим місцевим судам”, – сказав Магера.
Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського.
Приводом для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область).
Вищий адміністративний суд своїм рішенням зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах.
Згодом заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що не бачить легітимного законодавчого механізму для призначення перевиборів в одномандатних округах №11 і №71.