"Невипадково в процесуальному законодавстві існує така категорія, як строки. Існує п’ятиденний термін для ВАСУ щодо винесення рішення по постанові ЦВК про обрання певної особи депутатом. Де ці п’ять днів був пан Кармазін, я не знаю", – сказав Магера.
"Цей строк не підлягає поновленню і не може бути продовжений, це пряма норма закону. Якщо вільно погодитись зі строками, тоді в країні настане правовий хаос. Якщо можна через чотири роки взяти до провадження якусь справу, то можна і через чотири роки, за такою логікою, можна буде взятися за оскарження мандату президента, а це зачіпає навіть засади конституційного ладу, що неприпустимо", – наголосив він.
"Безумовно, особи, які дійсно причетні до фальсифікацій, мусять понести відповідальність, але у встановленому законом порядку. Тобто відкривається кримінальна справа, якщо потрібно притягнути до відповідальності особу, яка має депутатський мандат, за процедурою має бути подання Генпрокуратури до парламенту щодо позбавлення її недоторканності і так далі. Це все можливо, але діяти треба за законом, а не так, як комусь захотілося. В нас тоді знову будуть тикати, приміром, у Венеціанській комісії, а це явно не те, чого ми прагнемо", – додав Магера.
Повний текст інтерв'ю із заступником голови ЦВК Андрієм Магерою читайте тут.