НОВИНИ

Рибак пропонує вирішити питання мандатів Домбровського і Балоги у Конституційному суді

Голова Верховної Ради Володимир Рибак ініціюватиме звернення народних депутатів України до Конституційного Суду України у зв'язку з рішенням ВАСУ щодо позбавлення мандатів народних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського.

Ознайомившись з резолютивною частиною Рішення Вищого адміністративного суду України про скасування постанови ЦВК та позбавлення депутатських повноважень Домбровського та Балоги, Рибак прийняв рішення звернутися до Конституційного Суду України за тлумаченням відповідних статей Конституції та механізмів виконання рішення Вищого адміністративного суду, набуття та втрати депутатського мандату.

У зв’язку з цим голова парламенту звернувся до народних депутатів з пропозицією підготувати та оформити відповідне звернення для найшвидшого направлення його до КСУ.

«Конституційний Суд України, на мою думку, повинен поставити крапку в цій справі, щодо якої є дві діаметрально протилежні точки зору», - наголосив Рибак.

«Перша - це обов’язковість виконання рішення Вищого адміністративного суду, що набуло чинності відповідно до Конституції  та законів України. З іншого боку - позиція окремих народних депутатів, які вважають, що рішення Вищого адміністративного суду суперечить Конституції України. Остаточну крапку у цій дискусії повинен поставити Конституційний Суд», - зазначив спікер.

Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського.

Приводом для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область).

Вищий адміністративний суд своїм рішенням зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах.

Згодом заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що не бачить легітимного законодавчого механізму для призначення перевиборів в одномандатних округах №11 і №71.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.