«Україна розглядає Європейський Союз як оптимальну модель суспільного розвитку економіки, публічних інститутів, а в перспективі – як наш спільний дім», – цитує Литвина прес-служба політика.
За його словами, перед Україною відкривається просторий шлях для розвитку усебічної політичної, економічної та гуманітарної взаємодії з європейськими партнерами.
«Власне тому ми сьогодні говоримо про наш остаточний та свідомий вибір – інтеграцію до сім´ї європейських народів», – зазначив керівник парламенту.
Литвин наголосив, що обравши модель розвитку «європейський вибір», Україна розуміє необхідність глибокої внутрішньої трансформації, яка полягає у досягненні економічних успіхів і дотриманні загальноєвропейських цінностей.
На переконання керівника парламенту, підтвердженням незмінності євроінтеграційного курсу України є активізація діалогу Україна-ЄС.
«Сподіваюсь, що саме під час головування Польщі в Раді ЄС ми реалізуємо домовленості щодо укладення Угоди про асоціацію, створення всеохоплюючої та поглибленої зони вільної торгівлі Україна-ЄС, а також лібералізації візового режиму для громадян України. Сподіваюсь, що головування нашого надійного партнера Польщі в ЄС забезпечить практичну реалізацію ініціативи «Східне партнерство», – сказав він.
Торкаючись ініціативи «Східного партнерства», Литвин зазначив, що Україна розглядає її як додатковий інструмент для всебічного розвитку відносин між Україною та Євросоюзом, і заявив, що Україна цінує зусилля групи друзів України в цій інституції, зокрема наших польських і литовських партнерів, направлені на поглиблення співпраці між Україною та ЄС в рамках Ініціативи.
За словами Голови Верховної Ради, українська сторона вважає, що подальша розбудова «Східного партнерства» має відбуватися на основі чіткого проектного підходу.
Нагадаємо, у вересні 2008 року Україна та ЄС домовилися про укладення нової посиленої угоди на принципах асоціації, яка міститиме в собі створення зони вільної торгівлі.
Президент Віктор Янукович заявив про наміри в поточному році вийти на підписання з ЄС Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі і відзначив, що розвиток стратегічного партнерства України з РФ не може відбуватися за рахунок стратегічних відносин з ЄС і США, збудованих в попередні роки.
Східне партнерство 2011 року має великі шанси опинитися на маргінесі зовнішньої політики Європейського Союзу.