НОВИНИ

Янукович переконаний, що ЄС краще захистить Україну, ніж НАТО

Першим головним завданням вітчизняної дипломатії залишається європейська інтеграція. Про це під час 10-ї наради керівників закордонних дипломатичних установ в Україні заявив президент Віктор Янукович.

"Зусилля мають бути зосередженні на укладенні вже у близькій перспективі угоди про асоціацію. Підписання цього документа для України матиме історичну вагу та плацдарм для подальшої євроінтеграції", - наголосив президент.

За його словами, невід’ємною частиною угоди про асоціацію є зона вільної торгівлі, яка має надати українським виробникам реальний доступ до Європейського Союзу. Також глава держави зауважив, що план дій щодо запровадження безвізового режиму зобов’язує Україну на здійснення реформ в імміграційній візовій сфері.

"Європейська інтеграція – це на 50% виконання домашніх завдань Україною, на 50% - політичне рішення ЄС. Свою половину шляху ми повинні пройти самі не заради ЄС, а заради самих себе", - додав Янукович.

Крім того, глава держави наголосив, що членство в ЄС стане головною та остаточною запорукою безпеки України в умовах позаблоковості.

"Саме членство в Європейському Союзі стане головною й остаточною запорукою безпеки України в умовах позаблоковості", - вважає президент.

За його словами, ідея позаблоковості - не суб’єктивна примха нової влади, а об’єктивна потреба нової України.

"Наше рішення про неучасть у військових союзах - не самоусунення від проблеми. Це, скоріше, створення умов для безперешкодного безпекового співробітництва України з усіма провідними світовими силами", - додав глава держави.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада виключила прагнення України до членства в НАТО з переліку напрямів держполітики в сфері нацбезпеки.

При цьому парламент зберіг у переліку основних напрямів держполітики в сфері нацбезпеки прагнення до набуття членства в ЄС при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Росією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу.

На саміті "Україна-ЄС" 22 листопада Україна і Євросоюз домовилися про план дій, які Україна повинна виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги