"Я вважаю, що було б чесно, об'єктивно й відкрито, щоб народні депутати не перекладали свою роботу на апарат Верховної Ради, оскільки мова йде про їхні персональні дані, і декларація є персональними даними", – заявив Литвин.
За словами спікера, після набуття чинності закону про доступ до інформації в апарату Ради з'явились деякі проблеми з тим, чи повинен він оприлюднювати декларації депутатів, відповідаючи на інформаційні запити громадян.
Литвин додав, що інформація про доходи є особистою інформацією і, оприлюднюючи її, апарат має отримати згоду депутатів.
Спікердодав, що іноді одержує листи від депутатів, у яких вони просять оприлюднити їхні декларації. "А де я їх буду публікувати? Так ми остаточно перетворимо газету "Голос України" у дошку для оголошень", – обурився спікер.
За його словами, одним із варіантів улагодження ситуації може стати створення на сайті Ради спеціального розділу для оприлюднення декларацій депутатів.
Нагадаємо, 9 травня набув чинності закон про доступ до публічної інформації.
7 квітня Рада ввела декларування чиновниками своїх доходів і витрат, а також доходів членів їхніх сімей.Перший раз законопроект було прийнято у другому читанні 15 березня.При цьому низку статей було спрямовано на повторне друге читання.
27 травня Апарат Верховної Ради у відповідь на журналістський запит відмовився надати декларації про доходи народних депутатів.
Водночас самі депутати відмовляються надавати свої декларації, посилаючись на те, що розпорядником цієї інформації є саме Апарат Верховної Ради і саме він має надавати декларацію депутата.