НОВИНИ

Рада відмовилася оприлюднити доходи депутатів

Апарат Верховної Ради відмовився надати декларації про доходи народних депутатів.

Таку відповідь було надано на відповідний журналістський запит. Лист підписав керівник Управління кадрів Апарату Верховної Ради Володимир Мартинюк.

"Згідно з законом про статус народного депутата, народний депутат зобов'язаний щорічно подавати до органу державної податкової служби свою декларацію, тобто Апарат Верховної Ради не є розпорядником інформації щодо декларацій народних депутатів", - сказано в листі.

"Вважаємо, що така інформація може оприлюднюватися безпосередньо народним депутатом або відповідним органом державної податкової служби", - також ідеться в листі.

Водночас самі депутати відмовляються надавати свої декларації, посилаючись на те, що розпорядником цієї інформації є саме Апарат Верховної Ради і саме він має надавати декларацію депутата.

Про це, зокрема, пише у своєму листі керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, який зазначає, що депутати щороку подають свою декларацію про доходи до Управління кадрів Верховної Ради.

"Відповідно до розпорядження голови Верховної Ради від 11 травня 2011 року №393, розпорядником публічної інформації, яка знаходиться у його володінні, є Апарат Верховної Ради", - пише Єфремов.

"Враховуючи означене, а також те, що декларації про доходи депутатів щорічно передаються депутатами Апарату Верховної Ради, пропоную вам з приводу порушеного питання звернутися безпосередньо до розпорядника інформації", - зазначив Єфремов.

9 травня набув чинності закон про доступ до публічної інформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.