НОВИНИ

Закон про доступ до публічної інформації набув чинності

Закон про доступ до публічної інформації 9 травня набув чинності. Документ був оприлюднений в офіційних виданнях у лютому і передбачав набрання чинності через три місяці після опублікування.

Верховна Рада прийняла закон 13 січня. Тоді за нього (законопроект №2763) проголосували 408 депутатів. 3 лютого Президент Віктор Янукович його схвалив.

Документ визначає, що публічною інформацією є відображувана або задокументована інформація, яка була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, або інформація, яка перебуває у володінні суб'єктів таких повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Розпорядники зобов'язані надавати і оприлюднювати інформацію; створювати спеціальні структурні підрозділи або визначати посадових осіб для організації доступу до публічної інформації.

Гарантією доступу є юридична відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Встановлено, що видами публічної інформації з обмеженим доступом є: конфіденційна, таємна та службова інформація.

Законом визначені умови на обмеження доступу до інформації - зокрема, встановлюється, що обмеження доступу можливо у разі якщо це необхідно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання безладам або злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошення інформації, отриманої конфіденційним шляхом.

Доступ обмежується, якщо розголошення інформації завдає більше шкоди, ніж користі для громадськості.

Законом визначено, що посадові та службові особи не несуть юридичної відповідальності, незважаючи на порушення ними своїх обов'язків за розголошення інформації про правопорушення або відомостей, які стосуються серйозної загрози здоров'ю і безпеці громадян, навколишнього середовища.

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше 5 робочих днів від дня одержання запиту, а у разі форс-мажорних обставин - не пізніше 48 годин.

У разі великого обсягу запитаної інформації розпорядник може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів.

Інформація за запитом надається безкоштовно.

У березні Янукович створив Головне управління Адміністрації Президента із забезпечення доступу до публічної інформації.

5 травня Янукович доручив голові Адміністрації Президента Сергію Льовочкіну невідкладно вжити організаційних заходів із забезпечення Адміністрацією доступу до публічної інформації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.