Як зазначається в документі, "у зв’язку з політичною істерикою довкола передбаченого до розгляду Верховною Радою України "мовного питання" вважаю за необхідне заявити таке. Свою позицію з цього приводу Голова Верховної Ради України висловлював багаторазово і публічно. Вона полягає у тому, що у Державі Україна має бути єдина державна мова – українська".
При цьому спікер додав, що "для задоволення своїх національно-культурних повсякденних потреб люди мають право послуговуватися рідною мовою".
Він нагадав, що "законопроект "Про засади державної мовної політики" було включено до порядку денного при затвердженні Плану роботи десятої сесії Верховної Ради України шостого скликання у лютому ц.р."
"За порядок денний сесії, який передбачає розгляд "мовного питання", проголосували 309 народних депутатів, у тому числі, 178 – з фракції Партії регіонів, 59 – з фракції "БЮТ-"Батьківщина", 19 – з фракції "Наша Україна-Народна Самооборона", 21 – з групи "Реформи заради майбутнього", 20 – з фракції "Народної партії" і 12 позапартійних парламентаріїв", – зазначив Литвин у своїй заяві.
Він підкреслив, що "публічно неодноразово, у тому числі, на засіданні Погоджувальної ради", пропонував народним депутатам "не педалювати теми, які є чутливими і несуть загрозу розколу і протистояння у суспільстві".
Нагадаємо, 24 травня Верховна Рада розглядатиме законопроект "Про засади державної мовної політики". Голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран у коментарі Тижню також висловив думку, що законопроект про мови має всі шанси бути ухваленим.
У вересні минулого року профільний комітет Ради духовності відхилив законопроект про мови, внесений "регіоналами". А спікер Володимир Литвин нещодавно заявив, що законопроект Колесніченка-Ківалова де-факто вводить другу державну мову.