Луценко відібрав справу Януковича у Горбатюка. Реакція соцмереж

25 Жовтня 2016, 15:13

У Генеральній прокуратурі України створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, якому передали справу екс-президента Віктора Януковича. До цього її вів Департамент спеціальних розслідувань під головуванням Сергія Горбатюка.

На думку Горбатюка, рішення забрати у нього розслідування справи екс-президента Віктора Януковича не має об’єктивних підстав  та зашкодить розслідуванню.

В свою чергу адвокати родин Небесної сотні вважають, що рішення ГПУ забрати у Департаменту спеціальних розслідувань справу Віктора Януковича і, водночас, значну кількість слідчих, матиме низку негативних наслідків.

За словами генпрокурора, Горбатюк наполягає виключно на очному процесі у справі Януковича, що і стало підставою до такого рішення.

Загалом рішення очільника ГПУ не здобуло схвальних відгуків у соцмережах.

Голова правління у Спілці "Гідність" Дмитро Карп нагадав, що Департамент під керівництвом Горбатюка створювався із неймовірними зусиллями і під тиском суспільства.

"Для мене незрозуміло рішення Юрій Луценко, прийняте годиною раніше про фактично розформування Управління спеціальних розслідувань ГПУ, очолюваного Сергієм Горбатюком, яке займається справами Майдану і ОЗУ Януковича!

Управління було створено завдяки неймовірним зусиллям і під тиском суспільства і вело реальне, непідробне розслідування, чим, швидше за все, не влаштовує владу, яка залежить від основних злочинних фігурантів і їх впливу в парламенті і в країні", – написав він.

На думку одного із адвокатів родин героїв Небесно Сотні Євгенії Закревської, це стане кінцем Департаменту Горбатюка. 

"Ну ось і все. Припливли. Від департаменту спецрозслідування залишається одна назва, 20 і 10 следоватлей прокурорів", – йдеться в повідомленні.

Вона також поділилась подробицями наради на якій було прийнято відповідне рішення.

"Якось запросили мене на нараду до Генеральної прокуратури… Відібрали підписку про нерозголошення інформації. Побачене і почуте мене сильно вразило… Фактично це була не нарада, ніякого відношення до розслідування ця подія не мала, звичайна "порка", з метою формально обгрунтувати догану і в подальшому відсторонити від розслідування керівника ДСР. Виглядало все досить брутально. Хтось відверто брехав, хтось вміло маніпулював, думаю багатьох би зацікавило… ем…але ж підписка…таємниця слідства і т.д…", – написала вона.

Журналіст Ольга Худецька вважає, що це рішення – крок в прірву.

"Єдиний адекватний людський, працюючий департамент у ГПУ, який розслідував майданівські справи розформовано Луценком. Департамент. з яким чудово спрацювались адвокати, родини загиблих та журналісти. Слідчі, які реально копали, які реально були відкриті до ідей, матеріалів, пропозицій. Департамент, який міг годинами розжовувати процесуальні документи людською мовою і відповідати на найдивніші питання. Наказом луценка передбачено ліквідацію обох управлінь департаменту спеціальних розслідувань, скорочення і виведення за штат слідчих і прокурорів", – зазначила журналіст.

Авдокат Олена Сторожук вважає, що причиною для такого рішення є небажання покарати винних.

"Не можу сказати, що здивована. до цього йшлося. Влада НЕ ХОЧЕ притягати до відповідальності винних. 
крапка", – написала вона.

В свою чергу, народний депутат Олександр Бригинець все ж вирішив зайняти бік очільника Генпрокуратури. На його думку, Горбатюк більш, як за два роки, не спромігся довести справу до суду.

"Кілька питань щодо вчорашнього прокурорського протистояння:

1. Якщо хороший Горбатюк, що два роки без невеликого стоїть над майданівськими справами, нічого не довів, допустив зняття з розшуку Інтерполом чи не всіх персонажів з кліки Януковича (там прямо вказали на нестачу доказів, які саме він збирав), так і не передав справу до суду, то, можливо, Янукович, Азаров, Захарченко та інші ні в чому не винні? Може майданівці по п'яні перестріляли одне одного? Поясніть: чи Горбатюк не професіонал і саботажник чи вбивці Майдану не злочинці?

2. Назвіть хоч одну причину, чому команда, яка за два роки так і не довела справу до суду, не заслуговує на догану за це? І якщо такі причини є, то чи можна взагалі оцінювати, а тим паче критикувати, результати роботи Луценка, який керує Генпрокуратурою не кілька років, а кілька місяців? Може, треба чекати 5 років, щоб почати оцінювати прокурора? Зрештою, чому хороший Горбатюк може нічого не встигнути за 2 роки, а Луценко має дати результат вже за 4 місяці, якщо у нього в підлеглості навіть найкращі, такі як Горбатюк, не дають результата і за 2 роки?", – написав нардеп.