Лукашенко готовий передати Україні затриманого українця Шаройка – ЗМІ

26 Березня 2018, 14:32

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенко готовий передати Україні журналіста українського "Національного радіо" Павла Шаройка, який був затриманий у листопаді 2017 року за підозрою у шпигунстві. Про це повідомляє видання "Білоруський партизан" з посиланням на "колег у Києві".

 

 "Відповідна домовленість була досягнута на зустрічі високопоставлених представників Білорусі та України", – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, звільнення планується здійснити шляхом обміну Шаройка на білоруського шпигуна Юрія Політика, якого затримали в Україні.

 

Як відомо, Юрій Політика цікавився у ветеранів АТО білорусами, які воюють  на Донбасі, а також наявністю в ЗСУ протитанкових ракет. 

 

Нагадаємо, 12 лютого адвокат Лариса Бикова повідомила, що в Білорусі призначили суд щодо українського журналіста Павла Шаройка, якого звинувачують у шпигунстві. У Верховному суді країни повідомили, що розглядатимуть справу Шаройка в закритому режимі.

 

Як повідомлялося, 27 листопада 2017 року Шаройку висунули офіційні звинувачення за статтею "шпигунство".

 

17 листопада 2017 року голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка.

 

Також 20 листопада 2017 року у Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа білорусів, які "за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру в військово-політичній сфері". А сам Шаройко, зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.

 

Раніше офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин також заявив, що "розвідувальну діяльність" Шаройка "здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі". При цьому він також наголосив, що Скворцова оголосили персоною нон ґрата.