НОВИНИ

У Білорусі призначили суд щодо українського журналіста Шаройка

У Верховному суді країни повідомили, що розглядатимуть справу Шаройка в закритому режимі.

Адвокат Лариса Бикова повідомила, що в Білорусі призначили суд щодо українського журналіста Павла Шаройка, якого звинувачують у шпигунстві. Про це в понеділок, 12 лютого, пише Радіо Свобода.

 

Водночас правозахисниця не уточнила, коли розпочнеться процес.

 

Крім того, у Верховному суді Білорусі повідомили, що розглядатимуть справу Шаройка в закритому режимі.

 

Як повідомлялося 27 листопада, Шаройку висунули офіційні звинувачення за статтею "шпигунство".

 

Нагадаємо, 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка.

 

20 листопада у Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа білорусів, які "за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру в військово-політичній сфері". А сам Шаройко, зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.

 

Офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин також заявив, що "розвідувальну діяльність" Шаройка "здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі". При цьому він також наголосив, що Скворцова оголосили персоною нон ґрата.