"Я не дуже розумію, про що говорять міжнародні коментатори. Такий механізм, як часткове помилування, в українському законодавстві не застосовується", – заявила Лукаш.
Вона вкотре заявила, що юридичні підстави для помилування Тимошенко.
Лукаш наголосила, що зараз існує три обставини, про які говорять експерти в контексті помилування Тимошенко: дуже сильне бажання низки осіб, щоб було ухвалене рішення про помилування, міжнародний тиск і проблема із хребтом у Тимошенко.
"Ні хвороба хребта, ні сильне чиєсь бажання, ні міжнародний тиск не є підставою для помилування", – сказала Лукаш.
Вона зазначила, що помилування містить у собі низку етапів, у тому числі розгляд можливості помилувати засудженого Комісією з помилування.
У цьому випадку, на думку Лукаш, відсутні обставини, які могли б посприяти прийняттю Комісією позитивного рішення стосовно Тимошенко.
При цьому вона не бачить юридичних проблем у можливості розгляду Комісією з помилування прохання колишнього президента Європарламенту Пета Кокса й колишнього Президента Польщі Олександра Кваснєвського про помилування Тимошенко.
До того ж, на думку Лукаш, Комісія з помилування розглядає оформлені прохання про помилування не належним чином.
Нагадаємо, раніше представник спеціальної Моніторингової місії Європарламенту Олександр Кваснєвський повідомив, що ЄС запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування».
Президент Віктор Янукович заявив, що Верховна Рада може ухвалити рішення щодо можливості лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко за кордоном.
Місію Європарламенту в Україні, до якої входять Патрік Кокс та Александр Кваснєвський, було продовжено до середини листопада.