«У Юлії Володимирівни був геніальний вислів: «справедливість є, за неї варто боротися». Справедливість дійсно є. Щоправда, не в українських судах, а в європейських», – зазначив Яценюк, коментуючи рішення ЄСПЛ у справі Юлії Тимошенко.
Він наголосив, що Європейський суд із прав людини «дуже чітко зазначив, що Юлія Тимошенко була незаконно арештована, а будь-яке її переслідування – це ніщо інше, як політичні переслідування».
«Там немає жодного складу кримінального злочину», – заявив Яценюк.
Він додав, що наступним етапом рішення ЄСПЛ має бути «визнання всіх звинувачень щодо Юлії Тимошенко такими, що не відповідають закону і Конституції, не відповідають жодним міжнародним нормам і взагалі здоровому глузду».
Він також додав, що опозиція очікує на остаточне рішення ЄСПЛ щодо справ Тимошенко до кінця поточного року.
Яценюк наголосив, що президент ще має можливість «прийняти правильне по-людськи рішення» і «вчинити так само, як при звільненні Юрія Луценка».
«Друга можливість – нарешті прийняти рішення, щоб відповідно до закону про основи охорони здоров’я надати змогу Юлії Володимирівні отримати лікування за межами України, адже та операція, яку вона потребує, в Україні не може бути зроблена», – сказав Яценюк.
Він додав, що ще один шлях – ухвалення в українському парламенті законопроекту щодо декриміналізації статей 364 і 365, за якими Тимошенко незаконно засуджена, або законопроекту про амністію, «який не передбачає необхідності для Юлії Тимошенко писати будь-які листи і прохання, який не просто звільняє її, але й дає їй право участі в політичній діяльності».
Тим часом лідер партії УДАР Віталій Кличко вважає, що рішення Європейського суду за скаргою Тимошенко «ще раз підкреслив повну залежність українського правосуддя від волі влади, а не букви закону».
«Президент Янукович має всі важелі, щоб виправити політично вмотивований вирок у "газовій справі" і негайно звільнити Юлію Тимошенко. Це буде сигналом і для європейської спільноти про те, що Україна таки має волю для "роботи над помилками" і дійсно прагне підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом у листопаді цього року», – сказав Кличко.
Читайте також: Рішення Євросуду щодо затримання і арешту Юлії Тимошенко (текст документа)
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.
"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини – Ред.). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5. п.5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції (обмеження прав людини)", – йдеться в рішенні ЄСПЛ.
Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Європейського суду з прав людини "очікуваним".
Уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що український уряд проаналізує рішення Європейського суду з прав людини щодо незаконного та політично вмотивованого арешту Юлії Тимошенко після отримання тексту документа.
Міністерство закордонних справ заявило, що не має наміру коментувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі колишнього прем'єр-міністру Юлії Тимошенко до винесення юридичної оцінки уповноваженим представником України при цьому суді.
Політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач в коменатрі Тиждень.ua сказав, що міжнародна спільнота очікуватиме реакцію української влади на рішення Євросуду за скаргою екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, що визнав її затримання та арешт у "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.