НОВИНИ

У Кожари не коментуватимуть рішення Євросуду у справі Тимошенко до висновків урядового уповноваженого

Міністерство закордонних справ не має наміру коментувати рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі колишнього прем'єр-міністру Юлії Тимошенко до винесення юридичної оцінки уповноваженим представником України при цьому суді. Про це на брифінгу сказав виконуючий обов'язки директора департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Євген Перебийніс.

«Нам відомо, що буквально годину тому було це рішення щодо Тимошенко ... Згідно з існуючою процедурою, це рішення направлять урядовому уповноваженому у справах ЄСПЛ ... який пізніше озвучить юридичну оцінку ... Я не можу зараз говорити, не можу озвучувати позицію МЗС », - сказав Перебийніс.

Він також відмовився прогнозувати якісь наслідки в євроінтеграції України після винесення цього рішення ЄСПЛ.

Раніше сам урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький відмовився коментувати рішення суду щодо незаконного та політично вмотивованого арешту Тимошенко.

"Нам необхідно отримати  це рішення. Ми будемо його аналізувати. Поки нічого коментувати не можу", - сказав Кульчицький.

Водночас Кульчицький дав зрозуміти, що український уряд після аналізу рішення, можливо, його оскаржить.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим

"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини – Ред.). Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.5 п.4, суд одноголосно визнав, що було порушення ст.5. п.5. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 Конвенції (обмеження прав людини)", - йдеться в рішенні ЄСПЛ.

Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Європейського суду з прав людини "очікуваним".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.