Лідери G20 ухвалили підсумкову заяву з урахуванням принципової позиції США

8 Липня 2017, 18:41

Лідери країн "великої двадцятки" (G20) ухвалили комюніке за підсумками саміту в німецькому Гамбурзі. У документі, зокрема, відображені розбіжності з США з питання клімату, захисні заходи в галузі торгівлі, боротьба з корупцією, а також питання подолання наслідків міграції. Текст декларації оприлюднений на сайті уряду Німеччини.

"Ми беремо до відома рішення США вийти з Паризької угоди", – наголошується в документі. "Лідери інших країн G20 констатують, що Паризька хартія не підлягає перегляду", – підкреслюється в комюніке.

При цьому президент Франції Емманюель Макрон на прес-конференції в Гамбурзі повідомив, що саміт, на якому будуть обговорюватися питання, пов'язані з кліматом, пройде в Парижі 12 грудня для того. щоб вжити нових заходів з питання клімату.

У комюніке також повідомляється, що політики також домовилися про збереження відкритих ринків. Вони виступили проти протекціонізму, визнавши при цьому роль захисних заходів у торгівлі та верховенство Світової організації торгівлі (СОТ) у визначенні норм міжнародної торгівлі.

Також учасники саміту G20 домовилися за допомогою всіх наявних методів протистояти корупції. Учасники "двадцятки" домовилися протидіяти контрабанді рідкісних тварин і рослин.

Лідери країн-учасниць саміту домовилися істотно посилити співпрацю в питаннях міграції. "Світ переживає в даний час історичний рівень міграції і вимушеного переміщення. Багато в чому на міграцію впливають економічний, політичний і соціальний розвиток, але основними двигунами вимушених переміщень є конфлікти і природні катастрофи разом з порушеннями прав людини", – йдеться в документі.

"Ми підкреслюємо суверенне право держав управляти і контролювати свої кордони, і в зв'язку з цим встановлювати політику в своїх національних інтересах", – зазначається в заяві.

Саміт лідерів "великої двадцятки" в 2019 році прийме Японія, а у 2020 – в Саудівській Аравії.

Нагадаємо, також канцлерка ФРН Ангела Меркель на прес-конференції в Гамбурз анонсувала телефонну розмову між лідерами "нормандської четвірки".