Відносини між ЄС та Китаєм потребують нової стадії економічної співпраці, бо економіка Китаю стає більш сучасною, зі складнішим поділом праці і більш оптимізованою пропозицією. Про це заявив під час зустрічі з представниками Комітету з міжнародної торгівлі Європейського парламенту глава китайської місії в ЄС Янг Яньї.
«Дивлячись у майбутнє, зважаючи на правила Євросоюзу щодо створення нових робочих місць, економічного зростання і конкурентоспроможності, відносини ЄС з Китаєм повинні покращитися», – зазначив Яньї.
За його словами, китайська економіка вступила в новий стан «нормалізації». Зокрема, влада Китаю планує зосередити увагу на якість та ефективність, інвестувати в інновації тощо.
Так, в найближчі п'ять років обсяг імпорту товарів повинен зрости до $ 10 трлн, іноземні інвестиції – до понад $ 500 млрд, а кількість закордонних туристів – до 500 млн на рік. Крім того, за словами Яньї, очікується, що ЄС «сприятиме структурному реформуванню» китайської економіки та матиме «більший інтерес до спільних з Китаєм справ».
Посадовець запевнив, що всі суперечки між обома сторонами (зокрема, щодо допуску на ринок ЄС китайських сонячних панелей), повинні бути швидко вирішені.
Як відомо, між ЄС та Китаєм збільшився з $ 2,4 млрд у 1975 році до $ 615 у 2014-му. Наразі ЄС є найбільшим торговим партнером Китаю, в той час як Пекін посідає друге місце у значущості для Брюсселя.
Щодня європейські та китайські компанії проводять операції з продажу товарів на суму понад € 1 млрд.
Читайте також: The Economist: Стрімкий ріст економіки Китаю залишився в минулому