НОВИНИ

Китай закриває трудові табори та звільняє в’язнів

Китай нарешті виконав свою обіцянку скасувати трудові табори, які були механізмом для ув’язнення дисидентів та політичних опозиціонерів, і критикувалися з боку ООН, - пише The Telegraph.

«Китай, схоже, виконав обіцянку закрити сотні трудових таборів і випустити десятки тисяч людей, які були там ув’язнені без судового вироку», - пише видання.

За даними The Telegraph, ряд візитів у шість величезних трудових таборів на околиці Пекіна показав, що чотири з них закрито. Персонал повідомив, що всіх ув'язнених було звільнено, і вони чекають подальших розпоряджень.

«Інші два табори було реорганізовано; один в реабілітаційний центр після наркотичної залежності, а інший  - в другу будівлю місцевої в'язниці», - пише видання.

Комуністична партія з 2007 року обіцяла припинити "перевиховання через працю», релікт епохи Мао Цзедуна, який, як пише The Telegraph, дозволяв поліції ув'язнювати правопорушників - у тому числі політичних і релігійних дисидентів - на строк до чотирьох років без вироку суду, часто змушуючи їх виконувати важку роботу у шахтах і фабриках, або на фермах.

Система трудових таборів ще у 2009 році критикувала Організація Об'єднаних Націй.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.