Київрада прийняла до розгляду петицію про знесення скандальної споруди УПЦ МП

6 Лютого 2018, 17:49

Київська міська рада прийняла до розгляду петицію щодо знесення незаконної каплиці УПЦ МП-Десятинного чоловічого монастиря на території Нацмузею історії України.

 

Зазначається, що електронна петиція набрала необхідну кількість голосів та прийнята до розгляду.

 

Читайте також: Історія конфлікту. Що відомо про скандальну споруду УПЦ МП біля підмурку Десятинної церкви

 

«Відтак, вказану петицію підтримали 10584 особи, при мінімально необхідних 10000», – повідомляє прес-служба Київради.

 

Наголошується, що постійна комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування розгляне дану петицію в установленому порядку.

 

Нагадаємо, 5 лютого прес-служба Міністерства культури України повідомила, що розміщення каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України є незаконним, єдиним користувачем земельної ділянки є Національний музей історії України.

 

Також , 5 лютого Апеляційний суд Києва застосував запобіжний захід у формі особистої поруки для  архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, яких суд заарештував за напад на незаконну забудову УПЦ Московського патріархату.

 

5 лютого у КМДА почали підготовку до перевірки скандальної споруди УПЦ МП на території Десятинної церкви. Виявилося, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва не видавав та не реєстрував дозволів на будівництво архітектурної форми на вул. Десятинній.

 

Додамо, що 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал так званого монастиря  УПЦ МП поблизу підмурків Десятинної церкви. За даними правоохоронців, подія трапилася вночі по вулиці Володимирській. Згодом стало відомо, що йдеться про двох архітекторів – Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. 28 січня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Шемотюку та Горбаню у вигляді арешту на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень.

 

Раніше у мережі розпочалася публічна кампанія на підтримку архітекторів, а 3 лютого активісти розпочали акцію на їхню підтримку.

 

Зазначимо, що петиція на сайті Київської міської ради щодо питання знесення даної незаконної споруди-каплиці УПЦ МП зібрала необхідну для розгляду кількість підписів.